1. Ana Sayfa
  2. İş

İnternetten Para Kazanma Tecrübelerim

İnternetten Para Kazanma Tecrübelerim
İnternetten Para Kazanma Yolları
0

İnternet ve bilgisayar denilince aklımıza hemen oynadığımız oyunlar, sohbet ettiğimiz ortamlar gelebiliyor. Oysa şu an internet, sağladığı sosyal bir ortamın dışında birçok kişi için para kazanılan bir platform. Ben de internetten para kazanma tecrübelerimi bu yazımda sizlerle paylaşacağım.

Ben, internetle geç tanışmış olsam bile ilk bilgisayarımla 8 yaşındayken tanıştım. Babam, matbaa mesleğiyle uğraştığı için işyerinin grafik tasarım alanında uğraşıyordu. Durum böyle olunca da bilgisayarı eskidi ve eskiyen bilgisayarını eve getirdi. Kendisine de yeni bir bilgisayar almıştı. Eski bilgisayar abimle bana kalmıştı ve inanın ne yapacağımı bile bilmiyordum.

O dönemlerde hatırlarım ufak çaplı bir tarzan oyunum vardı. Sürekli o oyunu oynar, akşama kadar bilgisayar başında kilitlenirdim. Artık dersleri boş vermiş, sokak oyunlarını bir kenara itmiştim ve tek amacım bilgisayarda oyun oynamaktı.

Zamanla yıllar geçmeye başladı ve artık bilgisayar oyunlarının daha iyileri ve daha da bağımlılık yapanları çıkmıştı. O zamanlarda GTA oyunu vardı ve yeni serisinin çıkmasını bekliyordum. Kısa zamanda beklentilerim karşılandı ve babamın bilgisayarcı arkadaşı bana istediğim tüm oyunları yüklemişti.

Facebook Sayfaları İle İnternetten Para Kazanma

Artık hayatımın yüzde 90’lık dilimini bilgisayar başında harcıyordum ve günde neredeyse 10 saat bile bilgisayar başında sadece oyun oynuyordum. Bir gün, internetle tanışma vaktimin geldiğini düşündüm. Babama internet bağlatmak istediğimi, bu sayede ödevlerimi de yapabileceğimi söyledim. Ödevler, işin can alıcı kısmıydı arkadaşlar. Her zaman bize bilgisayarla ilgili yapmamız gereken ödevler veremezlerdi.

thumbnail
Önerilen Yazı
CS:GO ve Steam Üzerinden Para Kazanma Tecrübem

Günler geçti ve artık ev telefonumuza bağlı bir internet almıştık. Sosyal medya hesaplarımı kurmuş, zamanımın yüksek bir bölümünü bu sefer sosyal medyada harcamaya başlamıştım. Hal böyle olunca, bu platformlar üzerinden para kazanan insanların neler yaptıklarını merak ettim. Sonuçta evimde internet bağlıydı ve internet denilen ağdan para kazanmak da mümkündü. Ben neden yapmayayım ki?

Sosyal medyada güzel sözler paylaşılan bir sayfa kurdum. Günden güne takipçisi artmaya başladı ve değer kazandıkça sayfaya daha fazla özen göstermek istedim. Sayfa dev bir söz platformu haline geldiğinde, bana bir mesaj geldi. Üyelerden birisi, sayfayı satın almak istediğini söylüyordu. O zamanların parasıyla mükemmel bir para teklif etmişti ve parayı aldıktan sonra hesabı devretmiştim.

Bilgisayarla ve internetle tanışma serüveninden sonra ilk defa internet üzerinden paramı kazanmıştım. Bu durumu aileme açıkladım ve kendimle gurur duymaya başladım. Peki bu yöntemleri nasıl arttırabilirdim?

İnternetten para kazanma yöntemlerini teker teker araştırırken, bir yandan da sosyal medya platformlarında sayfa işlerimi yapmaya devam ediyordum. Araştırma yaparken günler günleri kovaladı ve o dönemlerde bu işten başka bir iş bulamamıştım. Peki üzgün müydüm? Kesinlikle değildim. Çünkü bunu tek başıma yapmam bile benim için büyük bir marifetti.

Makale Yazarak Para Kazanma

Yıllar yılları kovaladı ve artık lise çağına gelmiştim. İlkokuldan beri mükemmel bir diksiyonum ve imla kuralları bilgim vardı. Bu avantajları kullanarak da para kazanmamın mümkün olabileceğini öğrendim. Peki ne iş yapacaktım? Diksiyon dersi mi verecektim, yoksa Türkçe dersi mi? Tabii ki de hiçbirisi değil. Ben, hali hazırda kurulu olan web sitelerine makale yazacaktım.

Öncelikle internetten iş ilanlarını inceledim ve yazar arayışı içerisinde olan herkesle iletişim kurdum. Başvurularımın sonucunda tarafıma bir kişi dönüş yaptı ve yazmam gereken konuları bana iletti. Artık daha da mutluydum çünkü kendime ek bir iş edinmiştim. Hem okuyup, hem yazma hayalleri kuruyordum.

Belirtilen başlıklardaki makalelerimi güzelce hazırlayarak karşı tarafa gönderimini yapmıştım. İlk gün dönüş alamadığım için gece boyunca makalemin beğenilip beğenilmediğini düşünmeye başladım. İçim içimi yiyordu. Acaba makale yazmayı başarabilmiş miydim?

Ertesi gün normal bir şekilde kahvaltımı ettim ve okula doğru yola çıktım. Derslerde bile bu konuyu düşündüğüm için adapte olamadım ve hiçbir katılım gösteremeden geri eve geldim. Eve geldiğimde mail adresime bir cevap geldiğini gördüm. Gelen cevap, makalemin çok beğenildiği yönündeydi. İkinci bir başarıyı yine tek başıma ve kendi bildiklerimle elde etmiştim. Okul harçlığımı çıkarmam ve kendimi geliştirmem için önüme koca bir fırsat sunulmuştu. Ben de o fırsatı değerlendirmeyi bildim arkadaşlar. Makale yazarken 100 kelime başına 2 TL kazanıyordum. Yani 500 kelimelik bir  yazı yazdıysam 10 TL ücret alıyordum.

Şimdi ise 22 yaşına geldim. Hala internetin ve bilgisayarın sadece oyundan ibaret olduğunu savunan insanları gördükçe üzülüyorum. Tabii ki oyun oynayacaksınız ama nereye kadar? Önce kendinizi geliştirin, işlerinizi yapın, planınızı yapın ve arta kalan zamanlarınızda da dinlenirken rahatlıkla oyun oynayın. O zamanlardan bugüne kadar elime aldığım ve kendimi geliştirdiğim bu işlerde, hala devamlılığımı sürdürüyorum. Sizler de kendi yeteneklerinizi dışarı çıkarmak için araştırmalar yapın ve neler yapabileceğinizi izleyin.

Benim internetten para kazanma tecrübelerim bu şekilde.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap