1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Balayı Maliyeti 2020 : Masrafları Kim Karşılar?

Balayı Maliyeti 2020 : Masrafları Kim Karşılar?
Balayı Masrafları
0

Balayı, dünya evine giren çiftlerin özel anlarını birlikte yaşayabileceği bir süreçtir. Elbette bu konuda balayı maliyeti 2020 yılı için merak edilmektedir. Öncelikle balayına çıkacak olan çiftler genelde otel tatilini tercih ediyor. Ancak villa kiralama konusunda da çok güzel seçeneklerin olduğu unutulmamalıdır. Balayı maliyetine ilave olarak balayı masrafları kimin tarafından karşılanacak sorusu da sıkça sorulmaktadır.

Balayı tatili için genelde deniz kenarı konaklamanın daha mantıklı olduğu bilinmektedir. Çünkü eşinizle birlikte geçireceğiniz özel anların yanı sıra muhteşem doğa ve deniz manzarası sayesinde huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Bu kapsamda yurt içi balayı maliyet konusunda yapacağınız araştırmalar sonucunda ortaya çıkan rakamlar genelde aynıdır.

Yurt içi Balayı Masrafları Ne Kadar?

Ülkemizde balayı için oldukça güzel ve ekonomik bölgeler bulunmaktadır. Balayına çıkacak olan çiftler en çok Antalya bölgesini tercih etmektedir. Bu bölgedeki otellerde gecelik konaklama fiyatı 700-800 TL arasındadır. Elbette bulunduğu konuma göre bu fiyatlandırma güncellenmektedir. Üstelik balayı masraflarının tamamı da otel tarafından karşılanmaktadır.

Günümüzde balayı maliyeti 2020 yılı için villa konaklama hizmetleri de merak edilmektedir. Villalar aslında otellere göre çok daha detaylı hizmetler sunar. Yani ihtiyacınız olan tüm ekipmanlar villalarda bulunduğu gibi özel korunaklı havuz ve teras gibi seçenekleri de beraberinde getirir. Bu sayede çiftlerin dışarıdan gözetlenmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Eğer villa kiralayarak balayı tatili yapmak istiyorsanız, gecelik konaklama ücretlerinin tatil merkezlerinde 1000 TL’den başladığı unutulmamalıdır.

O halde yurt içi otel konaklamasında balayı tatilinin toplam maliyeti haftalık 5000 TL’ye kadar çıkabilir. Villa kiralamada ise bu rakam 7000 TL ile 8000 TL arasında olacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Balayı Önerileri : Yurt İçi mi Yurt Dışı mı?

Yurt dışı Balayı Masrafları Ne Kadar?

Yurt dışında balayı tatili yapmak isteyen çiftler genelde balayı turlarına katılır. Bu kapsamda haftalık yurt dışı balayı maliyeti 350 Euro’dan başlar. Ancak bu fiyatlandırmanın içinde ekstra giderleriniz olacaktır. Haliyle minimum kişi başı 500 Euro gibi bir bütçeye sahip olmanızda yarar var. Yurt dışında harcayacağınız bu miktara ilave uçak biletlerinin de dahil edilmesi durumunda yurt dışı balayı masrafları bir hayli artacaktır.

Örneğin; Maldivler ve Bali için haftalık balayı turlarında ulaşım ve konaklama için balayı masrafları 2 kişi için toplam 30.000 TL’yi bulabilmektedir.

Balayı maliyeti 2020 yılı için internet üzerinden çok sayıda tur şirketine ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tur kapsamındaki masrafları, tur şirketleri karşılamaktadır. Bununla birlikte yurt içinde yapacağınız balayı tatilinde de tüm fiyatlar, rezervasyon sırasında sizlerle paylaşılmaktadır.

Balayı Masraflarını Kim Karşılar?

Biz balayı için yurt içini tercih etmiştik. Yurt içinde önce Bozcaada’ya geçip orada 3 gün kaldık. Bozcaada’nın çok huzurlu ve sakin olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle düğün sonrası dinginlik arayanlar için uygun bir seçim olacaktır. Bozcaada’da otel ve yeme-içme için toplamda 3000 TL harcadık.

Bozcaada‘nın ardından Kaş’a geçtik. Burada da bir otelde 4 gün kaldık. Kaş’ta da otel ve yeme-içme için yaklaşık 4000 TL harcadık. Kaş’ta diğer tatil yerlerine göre çok daha sakin ve huzurlu. Ayrıca etrafta gidilebilecek çok yer var. Özellikle tarihi ve doğa anlamında çok zengin bir yer. Bu nedenle Kaş’ı da tavsiye ederim.

Balayı için toplamda 7000 TL harcamış olduk. Balayına gitmeden önce ve döndükten sonra birçok kişi tarafından “Balayı masrafını kim ödedi” sorusu soruldu. Öncelikle bazı kişiler balayı masraflarının tamamını erkek tarafının ödemesi gerektiğini düşünüyor. Bazıları ise erkek ve kız ailelerinin beraber karşılaması gerektiğini düşünüyor.

Biz ailelerimize yük olmadan tüm balayı masrafımızı kendimiz ortaklaşa karşıladık. Ailelerin masrafları karşılaması durumunda balayına gidilecek yere de karar verme durumları oluşabilir. Bu durum can sıkacaktır. Bu nedenle size tavsiyem bizim yaptığımız gibi ailelere yük olmadan evlenen çiftler olarak balayını masraflarını ortaklaşa karşılamanız olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap