1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Yılbaşında Evde Ne Yapılır? Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Yılbaşında Evde Ne Yapılır? Evde Yapılabilecek Aktiviteler
Evde Yılbaşı Etkinlikleri Yılbaşında Yapılabilecek Aktiviteler
0

2019 yılının son günlerine yaklaştığımız şu dönemde herkesi yeni bir yılın heyecanı sarmıştır. Yılbaşı akşamını olabildiğince güzel bir şekilde geçirip yeni yıla enerji dolu bir başlangıç yapmak isteyenlerin aklında bu özel güne dair planlar bulunmaktadır. Yılbaşında yapılabilecek aktiviteler; yılbaşını nerede geçireceğinize bağlı olarak değişmektedir. Yeni yıla dışarıda bir mekanda girmeyi düşünüyorsanız hiç şüphesiz bulunduğunuz mekanın şartlarına uyum sağlayacaksınız. Ancak, yılbaşını evde geçirecekseniz yılbaşında evde ne yapılabilir sorusu; aklınızın bir köşesinde bulunmaktadır.

Yılbaşını Evde Karşılayacaklar İçin En Güzel Program Önerileri

Yeni yılı evde aileniz ve arkadaşlarınızla beraber karşılamak istiyorsanız bu özel günde sizi eğlendirecek aktivitelerden mutlaka haberiniz olmalıdır! Evde yılbaşı etkinlikleri arasında hiç şüphesiz hediye çekilişi bulunmaktadır. Yeni yıla girerken sevdiklerinize küçük hediyeler alarak ortamın neşesini arttırabilirsiniz. Bu etkinlikte eve gelen misafirler, hediye almak zorundadır. Alınan her bir hediyeye numara verilmektedir. Yapılan çekiliş sonucunda size hangi numara çıkarsa, o numaradaki hediyeye kavuşmuş olursunuz. Bunun dışında, kalıcı olması için herkes birbirine kart hazırlayıp vermektedir.

Bir Yılbaşı Klasiği :  Tombala

Yılbaşında ucuza ne yapılabilir sorusuna verilecek en mantıklı cevap; hiç şüphesiz, tombala oynamak olacaktır. Tombalanın oldukça eski bir tarihi bulunmaktadır. İtalya’nın güneyinde bulunan şehirlerde birikimlerini arttırmak amacıyla hayır yapmak veya gelir elde etmek amacıyla oynanan bir oyun olarak piyasaya çıkmıştır. Bu amaçla oynanmaya başlanan tombala; bir süre sonra klasik bir yılbaşı eğlencesi haline gelmiştir.
Teknolojik imkanların artmasına rağmen tombalanın hala daha geçerli ve popüler bir oyun olduğunu ifade etmek gerekir. Yediden yetmişe kadar tüm aile bireylerinin katıldığı bu oyun sayesinde oldukça eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bu oyunda, torbada bulunan numaralı taşlar çekilmektedir. Üzerinde numara yazılı olan kartlarla oynanmaktadır. Oyunun sonunda kartındaki tüm numaraları kapatan kişi tombala diyerek oyunun kazananı olduğunu ifade etmektedir.

Çok Eğleneceğiniz Yılbaşı Aktivitesi : Karaoke

Yılbaşında arkadaşlarla yapılacak şeyler arasında karaoke; ilk sıralarda gelmektedir. Yılbaşı gecesi mikrofonu eline alıp eğlenmek isteyenler için eşsiz bir deneyim olacaktır. Karaoke için elinizde bir DVD veya VCD oynatıcı olmalıdır. Buna ek olarak, bir adet karaoke seti aldığınız takdirde yılbaşı gecenizi çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Singstar; en popüler ve gelişmiş karaoke oyunu olarak bilinmektedir. İçerisinde Tarkan, Mustafa Sandal, Aleyna Tilki, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu ve daha birçok yerli sanatçının şarkıları bulunmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
2019 Yatırım Önerileri: Paramı Nasıl Değerlendirmeliyim?

Hareketli Bir Yılbaşı Etkinliği: Sessiz Sinema

Birçok öğrenci, yılbaşı akşamını ailesinden uzakta üniversite için bulunduğu şehirde geçirmektedir. Ailemden uzaktayım diye üzülmenize hiç gerek yok! Yurt arkadaşlarınızla oldukça eğlenceli bir şekilde bu akşamı geçirebilirsiniz. Yılbaşında yurtta ne yapılır diye düşünüyorsanız sessiz sinema oynamaya ne dersiniz! Sinema bilgisi olan herkesin zevk alarak oynayacağı bu oyun sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız!

Sakin Bir Yılbaşı Aktivitesi : Film İzlemek

Çok klasik bir aktivite gibi dursa da film izlemenin yılbaşı akşamını verimli geçirmek isteyenler için doğru bir tercih olacağını söylemek gerekir. Geçmişte DVD alarak yaptığımız bu aktiviteyi günümüz teknolojik şartlarında Netflix başta olmak üzere birçok platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Güzel bir akşam yemeğinin ardından binlerce film seçeneği arasından size ve yanınızdakilere en çok hitap eden filmi tercih ederek kaliteli zaman geçirmenin keyfini yaşarsınız.

Rekabetçi Bir Yılbaşı Oyunu : Tabu

Bu oyunu hem yurt odasında arkadaşlarınızla hem de evde ailenizle beraber oynayabilirsiniz. Tabu’da yapmanız gereken takım arkadaşınızın anlatmaya çalıştığı kelimeyi tahmin etmektir. Ancak, her kelime için belirlenmiş olan yasaklı beş kelimeyi kullanmamak gerekmektedir.
Sonuç olarak, yılbaşı gecesini dışarıya çıkmadan evinizde de mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Yılbaşında yapılabilecek aktiviteler için bizim önerecebileceklerimiz bu kadar. Eğer sizin önereceğiniz başka bir etkinlik var ise yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap