1. Anasayfa
  2. Hobi

Off-Road’a En Uygun Araçlar : Araç Tavsiyeleri

Off-Road’a En Uygun Araçlar : Araç Tavsiyeleri
Off-Road Araç Tavsiyeleri
0

Off-road, en iyi 4×4 arazi aracı  zor arazi koşullarında rahatlıkla yol alabilen araçlardır.  Off-road, kelime anlamı ‘’Yol Dışı’’ anlamına gelmektedir. Bu araçlar kişisel hobi olarak kullanılabildiği gibi, spor araçları biçiminde de kullanılmaktadır. Off-Road doğa sporları ve motor sporları kapsamında kullanılmaktadır. Engebeli arazide rahatla yol alabilen Off-Road araçları, devletlerin sınır kapılarına yakın yerlerde de kullanılmıştır. 4×4 özelliğe sahip olan Off-Road araçlarının çıkamayacağı engebe ve yokuş, yol alamayacağı arazi yoktur.

Off-Road araç meraklıları için son derece heyecan verici, ağır doğa koşullarında grup halinde doğayla mücadele etmek ve yol almak, grup sporları biçiminde de 4×4 araçlarla yapılmaktadır.

Off Road Araç Tavsiyeleri

Off-Road araçları, şehir içinde çok rahat kullanılamadığından daha çok engebeli araziler için kullanılmakta ve hobi yâda spor amaçlı satın alınmaktadır. Bu araçların özelliklerinden biri de yerden oldukça yüksek olmasıdır. Off Road aracı tavsiyesi konusunda en fazla tercih edilen araç modelleri ve fiyatları:

Land Cruiser BJ 60

Land Cruiser BJ 60 araçlar 4×4 özelliklerinin tamamını taşıyan araçlardır. Her türlü kötü arazi koşullarında ve askeri savunmada bile daha çok tercih edilirler. Ebat olarak diğerlerinden daha geniş ve daha güçlüdür.

Jeep Grand Cherokee

Off-Road ve 4×4 özelliği taşıyan diğerlerine göre daha sükseli araçlardan biri de Jeep Grand Cherokee’dir. Bu araçlar arazi sporlarında rahatlıkla ve güvenilir biçimde kullanılmaktadır.

Range Rover P38A

Range Rover P38Aaraçlar, 4×4 özelliğinin yanı sıra lüks araç statüsünde değerlendirilen arazi araçlarıdır. Bu araçların beş farklı süspansiyon yüksekliği bulunmaktadır. Zor doğa koşullarında aşamayacağı engel yoktur.

Land Rover Defender

Off-Road denildiğinde ilk akla gelen, neredeyse Off-Road için üretilmiş araçlardan biridir. Bütün modelleri Off-Road kullanımına uygun çok sağlam araçlardır. Arazi sporlarında en fazla tercih edilen modeli 1991-2002 modelleridir. Land Rover Defender araçları engebeli arazilerde arazi sporu için uygun olduğu kadar savunma aracı olarak da kullanılan araçlardır. Kara orduların da kullanılan araçlar kadar dayanıklıdır.

Doğa sevenlerin, normal yaşam koşullarında klasik asfaltların dışında, aksiyon sevenler, heyecanı dorukta yaşamak isteyenler Off-Road araçlarını tercih etmektedirler. Heyecanı seven ve engelli, olumsuz doğa şartlarında mücadele etmeyi hobi haline getirenler Off-Road 4×4 araçlarla heyecan limitlerini aşmaktadırlar.

 

thumbnail
Önerilen Yazı
Gümrükten Araba Almak: Alınır Mı? Nasıl Alınır?

Parçası Ucuz Arazi Araçları

Lada Niva

Off Road Araç Tavsiye Lada Niva
Lada Niva

Lada Niva hem diğerlerine göre daha ekonomik araçlar, hem de arazi koşullarında son derece dayanıklı olmalarıdır. Lada Niva arazi koşullarında tercih edilebilecek en ideal 4×4 araçlarından biridir. Bir diğer tercih sebeplerinden biri parçası ucuz arazi araçları kategorisinde olmalarıdır. Doğa, arazi sporları yapmak isteyenler için tam bir başlangıç arabası olma özelliği taşımaktadır.

Suzuki Vitara

Diğer ekonomik ve sağlam Off-Road araçlarından biri de Suzuki Vitaradır. Vitara Off-Road araçları arasında 4×4 özelliğe sahip sıklıkla tercih edilen araçlardan biridir. Lada’ya göre biraz daha pahalı olan Vitara engelli arazi yollarında güvenle kullanılabilen araçlardan biridir. Off road araç önerisi olarak Suzuki Vitara da arazide tercih edilebilen araçlardır. Yedek parça fiyatı olarak da genel araç fiyatı olarak da çok uygun araçlardır.

Off Road Araç Önerisi

Off Road özelliklerine sahip 4×4 ve olumsuz hava koşullarında kullanılabilecek araçlara bakarken dikkat edilmesi gereken özellikler; aracın 4×4 özelliğine sahip olması, fiyatının uygun olması ve yedek parçalarının bulunabilir ve uygun olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Doğa sporları için kullanılacak Off Road araçları farklı fiyatlarda piyasada bulunmaktadır. Benim size önereceğim off road aracı fiyat/performans açısından Lada Niva olacak.

Lada Niva Fiyatları : https://www.sahibinden.com/arazi-suv-pickup-lada

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir