300-500 TL Civarı Drone Önerileri
300-500 TL Civarı Drone Önerileri
0

Drone, uzaktan kontrol sistemi ile çalışan uçan insansız araçlardır. Dronelar da bulunan mekanizma uçakların çalışma mekanizmasıyla benzerlikler göstermektedir. Aynı zamanda yeni nesil teknolojik cihazlardır. Drone kullanım alanı oldukça geniş ve birçok sektörde kullanılmaktadır. Başlangıçta gözlem ve savunma sisteminde kullanılması hedeflenen dronelar başka birçok alanda kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizler için 100-200 TL ve  300-500 TL civarındaki fiyatlarla satılan drone önerileri yer almaktadır.

Drone Çeşitleri

Teknolojinin uzaktan kumandalı sistemin geliştirilmiş havada uçan cihazlar biçimine dönüştürülmüş halidir Dronelar. Dronlar askeriyede savunma sisteminde kullanılmak üzere oluşturulmuştu. Ancak günümüzde birçok farklı sistemle ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Dronelar iki farklı kullanım özelliğine sahiptir. 500 TL civarı drone önerisi içerisinde farklı tasarımlar vardır.

  • Wi-Fi teknolojisiyle çalışan Dronelar
  • Daha gelişmiş bir teknoloji ile internetin bulunmadığı her yerde uçabilen Dronelar

Wi-Fi teknolojisiyle çalışan Dronelar; Günümüzde en fazla kullanılan Dronelar Wi-Fi teknolojisiyle çalışanlardır. Bunlar şarjları yettiği sürece havada kalabilme özelliğine sahiptir.

Daha gelişmiş bir teknoloji ile internetin bulunmadığı her yerde uçabilen Dronelar; Bu tip Dronelar henüz çok yaygın kullanılmamaktadır. Ancak çok daha gelişmiş teknoloji olduğundan askeri alanda savunmada kullanılmaktadır.

Drone Önerileri :100-200 TL Civarı Alınabilecek Droneler

Drone’lar kullanılacak özelliğine göre değişen fiyatları piyasada mevcuttur. 200 TL civarı drone önerileri şöyle sıralanabilir:

Rcx XX6 U.K

Rcx XX6 U.K Drone
Rcx XX6 U.K  Drone

Rcx XX6 U.K Drone Gece görüş özelliğine sahip, Quadcopter 150 TL fiyatla teknolojik aletler satılan mağaza ve internet sitelerinde bulunmaktadır. 200 TL civarı drone önerisi olarak en iyi alternatiflerden biridir.

Rcx XX3 Drone U.K

Rcx Drone U.K Gece Görüş özelliğine sahip Quadcopter 100 TL fiyatla piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir.

Gamestar Drone

Gamestar Drone Işıklı Drone 360 Derece dönebilme özelliğine sahiptir. 156 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Gang CX003

Multi Quadcopter Drone uzaktan kumandalı özelliğine sahip. 110 TL ye alıcı bulmaktadır. Hobi meraklıları için en Drone’lardan biridir.

HC632

HC632 Uzaktan Kumandalı Drone Quad Helikopter tek tuşla kaldırma özelliğine sahip. Fiyatı 160 TL.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gümrükten Eşya – Mal Almak : Nereden, Nasıl Alınır?

Drone Önerileri: 300-500 TL Civarı Alınabilecek Droneler

Yazımıza 300-500 TL drone önerileri ile devam ediyoruz. Bu bütçe aralığı için derlediğimiz dronelar şu şekilde:

Aden E58

Aden E58 More Combo Drone ( 3 Bataryalı ) Set halinde Drone, 420 TL.

Aden bir Türk markası olup, yerli hobi dronelar üretmektedir. Sitesinden diğer ürünleri inceleyebilirsiniz: Aden Drone

Hubsan H 107C + 720 p

Hubsan H 107C + 720 p HD Kameralı (Hubsan Türkiye Garantili) 500 TL. Fiyat aralığında teknoloji marketlerde ve internette satılmaktadır.

Drone’ların Kullanım Alanları

Sektörel anlamda en fazla kullanılan Drone’lar, başlangıçta kullanımları yasal olmasa da her geçen gün kendilerine alan açmaktadırlar. Sektörel olarak Drone’lar;

Gazetecilik ve Show Sektörü

Her sektörde kullanma alanı bulunan Drone’lar, gazetecilik ve Show dünyasında da geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Normal koşullarda kameraların görüntü alamadığı durumlarda Drone’larla istenildiği biçimde kayıt alabilme özelliği sunarlar. Gazetecilik ve TV dünyasında çok geniş kullanım alanı vardır.

Spor Sektörü

Spor sektörü içinde Drone’lar hayat kurtarıcı nitelikte kullanılan araçlardır. Özellikle su altı sporları, spor karşılaşmaları esnasında tepeden takip edebilen ve bütün karşılaşmanın kaydını tutabilme özelliklerinden dolayı spor sektöründe de geniş piyasası olmaktadır.

Seyahat Sektörü

Drone’lar özellikle itibarıyla yerden 6 metre yüksekte, ancak sabit uçuş madunda uçabilmektedirler. Ancak 50 metre yüksekliğe kadar uçabilen Drone’lar, çok daha geniş alanların kuşbakışı görüntülerini kaydedebilecek özelliklerdedir.

Pazarlama

Bazı şirketlerin iş yerlerinin kaliteli görüntülerle tanıtılması için, ayrıca Drone’lara firmanın flaması takılarak gökyüzünde reklam ve tanıtım yapmaları da bu araçlar ile çok şık pazarlama biçimi oluştururlar.

Kargo

Henüz tam anlamıyla kullanılmasa da yakın zamanda kargo sektöründe Drone’lar kargo taşımacılığında sektöre çok büyük hizmetler getireceği muhakkaktır.

Yarış

Drone’lar da kendi sektöründe aralarında yarışlarla müsabakalar düzenleyip gerekli büyüklükte Drone sahalarının yapılmasıyla böyle bir yeni sektöründe oluşacağı söylenmektedir.

Haritalama

Harita Mühendisliği sektöründe Drone’lar sayesinde kısa sürede haritalar oluşturulabilecek ve sektöre ciddi anlamda zaman kazandıracak çözümler üretecekler.

Acil Yardım

Acil yardım gerektiren durumlarda Drone’lardan faydalanmak da sektörün seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Haberleşme

Drone’larda haberleşme alanında, internetin çekmediği yerlerde Bluetooth bağlantısı sağlanarak haberleşmenin sağlanması beklenmektedir.

Drone Fiyatları ve Özellikleri

Drone’lar günümüzde gerek ticari amaçla gerekse hobi olarak birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı fiyatlarda Drone’lar bulunmaktadır. Drone fiyatlarındaki farklılık özelliklerin kaynaklanmaktadır. Wi-Fi bağlantılı Drone’lar ve GPS özelliği olan Drone’lar piyasa bulunmaktadır. Bunlarda kendi içinde kameralı ve profesyonel kameralı olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Çok basit sıradan bir Drone 300TL den başlar ve 1 milyon Dolar’a kadar Drone bulmak mümkündür. Ancak 500 TL fiyat aralığında bulunan Drone’lar kullanılacağı alana göre en ideal Drone’lardır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir